KOJATICE
 
Dnes je 1.4.2023.
Meniny oslavuje Hugo.
Ktorú oblasť rozvoja obce považujete za najdôležitejšiu ?
Kultúra  (3454)
Šport  (3152)
Inú  (2668)

--- KOJATICE --- KOJATICKÁ DOLINA --- ŠARIŠSKÉ LUŽIANKY ---

Aká si mi krásna, dedinôčka moja."Človek musí veľa precestovať, aby poznal všetku tú krásu, 
ktorú môže mať doma."
Goethe 

Dušan Katrenič starosta obceMilí návštevníci našej WEB stránky,dostávajú sa k Vám informácie o našej malej rodnej dedinke.

Ak sa začítate do jej riadkov, prípadne nás aj navštívite, možno v nej tak ako naši predkovia a teraz my domáci, nájdete ten kúsok z krásy sveta ukrytý v prírode, ľuďoch.Kojatice, ak chcete aj Kayatha, Kojetice či Kojecice, Šarišské Lužianky (Luzsanka či Lužany) a Kojatickú dolinu, to trio našich krásnych, históriou, životom a ľuďmi spätých obcí, spojil napokon osud do jednej malebnej doliny, rafinovane ukrytej medzi pohoria Šarišskej vrchoviny.

Už po zdolaní prvého menšieho kopčeka vás otvorenou náručou privíta naša rodná dedina. Každodenný život, radosť i smútok, smiech i plač sa tu začali odvíjať už pred viac ako 750 rokmi. Žijú tu ľudia takí i onakí, no napriek všetkému ešte vždy srdeční, bohabojní, životaschopní, mocní. Skoro takí mocní, ako ramená našej Svinky. Práve tu sa sila Malej a Veľkej Svinky zlieva do jednej rieky, tak silnej, že neraz aj ona písala dejiny týchto obcí. Neraz nás postrašila aj kruto vytrestala svojimi rozbúrenými vodami, zničila úrodu i domy, ale bola nám častokrát aj nápomocnou, a to zavše pri ničivých požiaroch. Tento životodarný živel písal a dodnes píše dejiny našich obcí.


Tak nech sa páči, vstúpte. U nás ste vždy vítaní - u nás - v Kojaticiach.

 

 

 
© Copyright by Obec KOJATICE | Powered by K_CORP s.r.o. | 321872